Jak zastąpić MS Office?

Każdy przedsiębiorca nie wyobraża sobie prowadzenia firmy bez wszelkiego rodzaju programów biurowych, które w tym bardzo pomagają. Bynajmniej nie mówimy tutaj tylko i wyłącznie o programach do fakturowania, ale tych znacznie prostszych, jak choćby wszelkiego rodzaju edytory tekstu czy programy do grafiki. Nie można tutaj zapomnieć też o programach antywirusowych. W tym wpisie chcemy się jednak zająć zdecydowanie najważniejszym edytorem jakim jest MS Office. Nie da się ukryć tego, że jest on najpopularniejszy, ale czy istnieje jednak jakaś alternatywa dla MS Office?

Szeroki wybór

Jeśli ktoś nie chce korzystać z tego programu, to na pewno nie będzie miał wielkiego problemu, aby znaleźć coś innego. Jednakże musimy tutaj podkreślić, że taka alternatywa dla MS Office może wcale nie być dobrym wyborem, a to dlatego, że znajomość tego programu jest największa. Dlatego też większość z nas nawet nie myśli tutaj o jakiejś zmianie. Niezależnie jednak od tego, czy jest to alternatywa dla MS Office, czy też sam program MS Office, warto pamiętać o jeszcze jednej kwestii.

Licencja

Bardzo ważne jest tutaj to, aby na taki program mieć odpowiednią licencję. W innym wypadku świadczyć będzie to o tym, że wykorzystujemy go nielegalnie. Dlatego też warto tutaj postawić na oryginalny program. Jest to tym bardziej warte uwagi, że przecież i tak można jego zakup wliczyć w koszta prowadzenia działalności.