Jaki program zamiast MS Office?

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że program MS Office jest zdecydowanie najpopularniejszym programem biurowym. Jest to zrozumiałe, a z tego edytora korzystamy nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale także i w biurach. Warto jednak odnieść się do tego, że wielu przedsiębiorców łamie prawo i korzysta z darmowego programu. Owszem jest on do ściągnięcia w sieci, ale bardzo często dotyczy tylko klientów prywatnych. Jednak pomińmy tu już kwestie prawne i skupmy się na programach, które mogłyby go zastąpić. Czy jest w ogóle jakaś alternatywa dla MS Office? Oczywiście, że tak. Sprawdź czego możesz użyć zamiast MS Office.

Open Office zainstalujesz za darmo

Jeśli ktoś z jakiegoś powodu nie chce korzystać z tego programu i interesuje go dobra alternatywa dla MS Office, na pewno nie powinien pogardzić programem Open Office. Ten pakiet rozwija się ostatnio bardzo szybko i nic też nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie ten rozwój miał być zatrzymany. Wydaje się zatem, że warto wziąć go tutaj pod uwagę. Tym bardziej że nie ma on też jakichś specjalnie wysokich wymagań. Co jeszcze może być alternatywą dla MS Office?

Zamiast MS Office użyj Google Docs

Wielu użytkowników bardzo chwali Google Docs i na pewno nie bezpodstawnie. Wydaje się bowiem, że to dobra opcja, która pozwala zapisywać dokumenty w chmurze, a jednocześnie korzystać też z opcji edytora. Mniej zaawansowani użytkownicy mogą jednak mieć problem z tym, aby opanować edytowanie treści i poruszanie się do Google Docs, a więc dla początkujących może nie być to najlepsza alternatywa. Mimo wszystko bliżej temu programowi także przyjrzeć się warto.